Boston Dynamics yeni robotu Handle’ı tanıttı!

0
98

Araştırma robotu olan Handle 6.5 ft yani 1.9812 metre ( yaklaşık 2 metre ) boyunda, 9mph hızında ( 4.02336 m/s – saniyede yaklaşık 4 metre ) ilerliyor ve 4 feet ( 1.2192 metre ) yükseliğe kadar zıplayabiliyor. Elektrikli ve hidrolik aksamları çalıştırmak için, bir pil şarjı ile yaklaşık 15 mil mesafeden elektrik enerjisi kullanıyor. Handle, Boston Dynamics‘in ürettiği robotlar ile  denge ve taşınabilirlik özelliklerine sahip olmakla birlikte 10 adet hareketli aksamı olduğu için diğerlerine göre daha basit bir yapıya sahip.

Tekerlekler, düz bir zeminde oldukça rahat ve iyi bir performans sergiliyor ve hemen hemen her yerde işlevini sorunsuz yerine getiriyor. Bu işlevi yerine getirirken sahip olduğu hareketli bacaklar bu işi oldukça kolaylaştırıyor.

Kayrah

Skynet‘in kurulması yakındır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSpaceX insanlık tarihine geçecek bir duyuru yaptı!
Sonraki İçerikAMD Ryzen 7 1800X – 1700X İncelemesi !
Atari 2600 ile teknoloji aşkı peydah olmuş ve bundan sonraki süreçte teknoloji hayatında önemli bir yer edinmiştir.Kendi yaşındakiler oyun oynamak ile yetinirken sahip olduğu bütün elektronik araçların içini açıp nasıl çalıştığına kafa yormuştur.Türkiye'ye iz bırakan paylaşım forumlarında yöneticilik yaptıktan sonra hepsini bırakarak yabancı forumlar da ve oyun serverlarında yöneticilik yapmıştır. Birden fazla eğitim dalında öğrenim görmüş asıl merakı olan bilim ve sanata yönelmiştir.Şimdi donanımtavsiye ve dizitavsiye sitelerinde yöneticilik yapmaktadır.