NASA geçtiğimiz günlerde başarıyla yeni derin uzay roket motorunun testini başarıyla tamamladı.7.30 dakika süren testte herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Bu test başarıyla sonuçlanan 3. NASA’nın  RS-25 roket testi oluyor.3 tane test gelecek için planlanmış durumda.Bütün bu gelişimin ve testlerin ortak amacı Mars’a insanlı iniş gerçekleştirmek ve Mars’ı insan tecrübesi ile birinci elden keşfetmek.

Stennis Uzay istasyonunda basın toplantısında uzay mekiği astronotu olan Rick Mastracchio “SLS bugüne kadar yapılmış ve geliştirilmiş en güçlü roket olacak” yorumunda bulundu.

SLS tamamlandığında 2 adet 5 kısımdan oluşan desteğe sahip olacak ve 4 adet RS-25 motoru barındıracak.5 adet desteğin roket fırlatıldığında  ilk 2 dakika içerisinde ana roket motoruna destek ve %75’den fazla ivmelenmeyi bu desteklerin sağlayacağı belirtiliyor.

2018 yılında yapılacak olan bir takım testlerden sonra Mars görevine hazır olacağı düşünülüyor.

SLS roket motoru
SLS roket motoru
KAYNAKsciencealert
PAYLAŞ
Önceki İçerikGamescom 2016: Star Citizen yeni oynanış videosu yayınlandı!
Sonraki İçerikKirli sulardaki bakterileri %99 oranında temizleyebilen aygıt üretildi!
Atari 2600 ile teknoloji aşkı peydah olmuş ve bundan sonraki süreçte teknoloji hayatında önemli bir yer edinmiştir.Kendi yaşındakiler oyun oynamak ile yetinirken sahip olduğu bütün elektronik araçların içini açıp nasıl çalıştığına kafa yormuştur.Türkiye'ye iz bırakan paylaşım forumlarında yöneticilik yaptıktan sonra hepsini bırakarak yabancı forumlar da ve oyun serverlarında yöneticilik yapmıştır. Birden fazla eğitim dalında öğrenim görmüş asıl merakı olan bilim ve sanata yönelmiştir.Şimdi donanımtavsiye ve dizitavsiye sitelerinde yöneticilik yapmaktadır.