PCGamer’ın haberine göre Nvidia GeForce GTX 1080M serisi dizüstü bilgisayarlar için üretilmeyecek onun yerine GTX 1080 bazı ufak özelleştirmeler ile dizüstü bilgisayarlar da olacak.

Yani Nvidia daha önceki GTX 980 neslinde olduğu gibi GTX 1070 ve GTX 1080 kartlarını üst-sınıf dizüstü bilgisayarlarda aynı gpu frekansı ve özelliklere (aynı sayıda shader ünitesi vs ) sahip şekilde entegre edecek.

Masaüstü GTX 1070-GTX 1080’den en büyük farkı TDP değerlerinde olacak.

Ayrıca Nvidia’nın bu hamlesi ile dizüstü bilgisayarlar için GTX 1000M serisinin hiçbir zaman üretilmeyeceği anlamına gelmiyor , bu üst sınıf dizüstü bilgisayarlar da GTX 1070 ve GTX 1080 performansından ödün vermeden kullanılacağı anlamına geliyor.

 

 

KAYNAKVideocardz
PAYLAŞ
Önceki İçerikWallpaper Serisi -2-
Sonraki İçerikUyarı: CRİMSON DRİVERLARI ANLIK EKRAN KARARMALARINA SEBEP OLABİLİR!
Atari 2600 ile teknoloji aşkı peydah olmuş ve bundan sonraki süreçte teknoloji hayatında önemli bir yer edinmiştir.Kendi yaşındakiler oyun oynamak ile yetinirken sahip olduğu bütün elektronik araçların içini açıp nasıl çalıştığına kafa yormuştur.Türkiye'ye iz bırakan paylaşım forumlarında yöneticilik yaptıktan sonra hepsini bırakarak yabancı forumlar da ve oyun serverlarında yöneticilik yapmıştır. Birden fazla eğitim dalında öğrenim görmüş asıl merakı olan bilim ve sanata yönelmiştir.Şimdi donanımtavsiye ve dizitavsiye sitelerinde yöneticilik yapmaktadır.