pixel
pixel xl

Google beklendiği üzere önceki “Nexus” ailesinin yerini alacak olan yeni akıllı telefon ailesi“Pixel”ın ilk üyelerini açıkladı. Google’ın açıklamasına göre telefonlar piyasadaki en iyi kameraya sahipler.

Google Pixel ve Pixel XL’nin detayları

Resmen açıklanan Google Pixel ve Pixel XL sırasıyla, 5-inç 1080p ve 5.5-inç Quad HD ekranlara sahipler. HTC tarafından üretilecek olan iki cihaz da güçlerini Snapdragon 821 yonga setinden alıyor.

Bunların dışında Google Pixel’de 4GB RAM, 256GB dahili hafıza, 12MP/8MPkamera kombosu(12MP sensörr, 1.55µm piksel, f/2.0 diyafram aralığı, Elektronik Görüntü Sabitleyici), 143.8 x 69.5 x 8.6 mm ölçüler, 143g ağırlık, parmak izi tarayıcı, 2,770mAh pil ve Android Nougat (v7.1) gibi özellikler bulunuyor.

Google Pixel XL’de ise farklı olarak, 154.7 x 75.7 x 8.6mm ölçüler, 168g ağırlık,3,450mAh pil gibi özellikler var. Diğer özellikler Pixel ile aynı.

Ayrıca her iki modelde de 3.5mm’lik kulaklık girişinin bulunduğunu belirtelim.

google pixelÖne çıkan özellikleri

-Google Asistan: Pixel ve Pixel XL, yeni Google Asistan’a sahip ilk telefonlar oldular. Eğer ana ekran tuşuna dokunur ve elinizi basılı tutarsanız yeni ve çok akıllı Google Asistan devreye girecek.

-Kamera deneyimi

-Sonsuz bulut depolama

-Bağlanabilirlik ve iletişim

-Mobil sanal gerçeklik için yapıldılar

Fiyat ve çıkış tarihleri

USB Type C girişine de sahip olan Pixel ve Pixel XL, sevimli siyah, çok gümüş ve gerçek mavi olmak üzere 3 renk seçeneğine sahipler.

Cihazların ön siparişleri bugün itibariyle başlıyor. İlk olarak, ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’de. Satışlar ise 20 Ekim’de başlayacak. ABD’de 649 dolardan başlayan fiyatlarla satışta.